4309R-101-803
Manufacturer Part Number:
4309R-101-803
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 80K OHM 9SIP
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.195" (4.95mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
9
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
9-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
80k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Size / Dimension :
0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Supplier Device Package :
9-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%