102R18N220JV4E
- Manufacturer Part Number:
- 102R18N220JV4E
- Manufacturer/Brand:
- Johanson Dielectrics Inc.
- Part of Description:
- CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1206
- Manufacturer :
- Johanson Dielectrics Inc.
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 22 pF
- Failure Rate :
- Features :
- High Voltage
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Thickness (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)