GRM31CD80J107MEA8K
Manufacturer Part Number:
GRM31CD80J107MEA8K
Part of Description:
CAP CER 100UF 6.3V X6T 1206
Capacitance :
100 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X6T
Thickness (Max) :
0.075" (1.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V