4816P-1-343
Manufacturer Part Number:
4816P-1-343
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 34K OHM 16SOIC
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Power Per Element :
160mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
34k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Supplier Device Package :
16-SOM
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%