GRT188C80J226ME13D
Manufacturer Part Number:
GRT188C80J226ME13D
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0603
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Automotive
Capacitance :
22 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.039" (1.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V