GRM21BC81C226ME44K
Manufacturer Part Number:
GRM21BC81C226ME44K
Part of Description:
CAP CER 22UF 16V X6S 0805
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X6S
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V