EXB-S8V103J
- Manufacturer Part Number:
- EXB-S8V103J
- Part of Description:
- RES ARRAY 10K OHM 4 RES 2009
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2009, Concave, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 100mW
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Size / Dimension :
- 0.200" L x 0.087" W (5.08mm x 2.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2009
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%