VJ0603Y104KXAAC
- Manufacturer Part Number:
- VJ0603Y104KXAAC
- Part of Description:
- CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.038" (0.97mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50V