S40X043270JP
Manufacturer Part Number:
S40X043270JP
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES ARRAY 2 RES 27 OHM 0201
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
31mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
27
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.033" L x 0.024" W (0.85mm x 0.60mm)
Supplier Device Package :
0302
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%