CL31B105KCHNNNE
- Manufacturer Part Number:
- CL31B105KCHNNNE
- Part of Description:
- CAP CER 1UF 100V X7R 1206
- Capacitance :
- 1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Thickness (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 100V