4605X-101-106LF
Manufacturer Part Number:
4605X-101-106LF
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 10M OHM 5SIP
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
5
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
5-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10M
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.498" L x 0.098" W (12.65mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
5-SIP
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±5%