CL21A475KLCLQNC
- Manufacturer Part Number:
- CL21A475KLCLQNC
- Part of Description:
- CAP CER 4.7UF 35V X5R 0805
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low Profile
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Thickness (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 35V