CL05A106MP5NUNC
- Manufacturer Part Number:
- CL05A106MP5NUNC
- Part of Description:
- CAP CER 10UF 10V X5R 0402
- Capacitance :
- 10 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Thickness (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10V