CL10B105KO8VPNC
- Manufacturer Part Number:
- CL10B105KO8VPNC
- Part of Description:
- CAP CER 1UF 16V X7R 0603
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16V