JMK105BBJ475MV-F
- Manufacturer Part Number:
- JMK105BBJ475MV-F
- Part of Description:
- CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0402
- Capacitance :
- 4.7 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Thickness (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 6.3V