LMK107B7105KA-T
- Manufacturer Part Number:
- LMK107B7105KA-T
- Part of Description:
- CAP CER 1UF 10V X7R 0603
- Capacitance :
- 1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 10V