RFS062PJ150CS
- Manufacturer Part Number:
- RFS062PJ150CS
- Manufacturer/Brand:
- Samsung Electro-Mechanics
- Part of Description:
- RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0603
- Manufacturer :
- Samsung Electro-Mechanics
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 4
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0302 (0805 Metric), Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 31.25mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 15
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%