CL10F104ZB8NNNC
- Manufacturer Part Number:
- CL10F104ZB8NNNC
- Part of Description:
- CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0603
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- Y5V (F)
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Tolerance :
- -20%, +80%
- Voltage - Rated :
- 50V