CL05B104KO5VPNC
- Manufacturer Part Number:
- CL05B104KO5VPNC
- Part of Description:
- CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 0.1 µF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- X7R
- Thickness (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16V