Y4C3N121J500LT
- Manufacturer Part Number:
- Y4C3N121J500LT
- Manufacturer/Brand:
- Concord Components, Inc.
- Part of Description:
- Capacitors Film Capacitors
- Manufacturer :
- Concord Components, Inc.
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 120pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 0612 (1632 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 0612 (1632 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 50 V