CAY16-8251F4LF
Manufacturer Part Number:
CAY16-8251F4LF
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 8.25K OHM 1206
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Number of Pins :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
8.25k
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%