CKCA43X5R1H103M100AA
Manufacturer Part Number:
CKCA43X5R1H103M100AA
Part of Description:
CAP ARRAY 10000PF 50V X5R 1206
Capacitance :
10000pF
Height - Seated (Max) :
0.045" (1.15mm)
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V