CKCA43X5R1H102M100AA
Manufacturer Part Number:
CKCA43X5R1H102M100AA
Part of Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X5R 1206
Capacitance :
1000pF
Height - Seated (Max) :
0.045" (1.15mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V