CKCA43JB1E473M100AA
- Manufacturer Part Number:
- CKCA43JB1E473M100AA
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.047UF 25V JB 1206
- Capacitance :
- 0.047µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.045" (1.15mm)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- JB
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V