CKCA43CH1H151K100AA
Manufacturer Part Number:
CKCA43CH1H151K100AA
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
CAP ARRAY 150PF 50V CH 1206
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
150pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient :
CH
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V