RAVF164DJT620R
Manufacturer Part Number:
RAVF164DJT620R
Manufacturer/Brand:
Stackpole Electronics Inc
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 620 OHM 1206
Manufacturer :
Stackpole Electronics Inc
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
620
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%