766141104GP
- Manufacturer Part Number:
- 766141104GP
- Manufacturer/Brand:
- CTS Electrocomponents
- Part of Description:
- RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC
- Manufacturer :
- CTS Electrocomponents
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.069" (1.75mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 14
- Number of Resistors :
- 13
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power Per Element :
- 80mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%