752101103GPTR7
- Manufacturer Part Number:
- 752101103GPTR7
- Part of Description:
- RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SRT
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.100" (2.53mm)
- Number of Pins :
- 10
- Number of Resistors :
- 9
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 10-SRT
- Power Per Element :
- 80mW
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Size / Dimension :
- 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%