ACASA1002E2002P100
Manufacturer Part Number:
ACASA1002E2002P100
Manufacturer/Brand:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206
Manufacturer :
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k, 20k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±7.5ppm/°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%