766143331GP
Manufacturer Part Number:
766143331GP
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14SOIC
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.069" (1.75mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
14
Number of Resistors :
7
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element :
160mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
330
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%