753123330GP
Manufacturer Part Number:
753123330GP
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
RES ARRAY 6 RES 33 OHM 12SRT
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.53mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
12
Number of Resistors :
6
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
12-SRT
Power Per Element :
80mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
33
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%