741X163560JP
Manufacturer Part Number:
741X163560JP
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 56 OHM 1506
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
63mW
Resistance (Ohms) :
56
Size / Dimension :
0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%