TSPS1003H1002BUF
- Manufacturer Part Number:
- TSPS1003H1002BUF
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- THIN FILM RES THROUGH HOLE SINGL
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 10
- Number of Resistors :
- 5
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 10-SIP
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.1%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±2ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.983" L x 0.095" W (24.97mm x 2.41mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%