TDPT16031000BUF
- Manufacturer Part Number:
- TDPT16031000BUF
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- THIN FILM RES DUAL-IN-LINE THROU
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.190" (4.83mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-DIP (0.300", 7.62mm)
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 100
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.1%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.755" L x 0.250" W (19.18mm x 6.35mm)
- Supplier Device Package :
- 16-DIP
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%