CDMM500KF1000FET
- Manufacturer Part Number:
- CDMM500KF1000FET
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale
- Part of Description:
- CDMM, 500K, 1%, 100:1, RATIO TOL
- Manufacturer :
- Vishay Dale
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
- Circuit Type :
- Voltage Divider
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.49mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 3
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 4527 J-Lead
- Power Per Element :
- 750mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 500k
- Resistor Matching Ratio :
- ±1%
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
- Supplier Device Package :
- 4527
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%