4607M-101-103LF
- Manufacturer Part Number:
- 4607M-101-103LF
- Manufacturer/Brand:
- Bourns Inc.
- Part of Description:
- RES ARRAY 6 RES 10K OHM 7SIP
- Manufacturer :
- Bourns Inc.
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.250" (6.35mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Pins :
- 7
- Number of Resistors :
- 6
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 7-SIP
- Power Per Element :
- 250mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- 50ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.698" L x 0.098" W (17.73mm x 2.49mm)
- Supplier Device Package :
- 7-SIP
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±2%