EXB-V4V123JV
Manufacturer Part Number:
EXB-V4V123JV
Part of Description:
RES ARRAY 2 RES 12K OHM 0606
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Pins :
4
Number of Resistors :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0606, Concave
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
12k
Size / Dimension :
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0606
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%