EXB-V8V564JV
Manufacturer Part Number:
EXB-V8V564JV
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Resistance (Ohms) :
560k
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%