EXB-28V2R4JX
Manufacturer Part Number:
EXB-28V2R4JX
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 2.4 OHM 0804
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Automotive AEC-Q200
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0804, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
62.5mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
2.4
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
0804
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%