W2A41A120KAT2A
- Manufacturer Part Number:
- W2A41A120KAT2A
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- CAP ARRAY 12PF 100V NP0 0508
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 12pF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 0508 (1220 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
- Supplier Device Package :
- 0508 (1220 Metric)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 100 V