4608X-102-123LF
Manufacturer Part Number:
4608X-102-123LF
Part of Description:
RES ARRAY 4 RES 12K OHM 8SIP
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power Per Element :
300mW
Resistance (Ohms) :
12k
Size / Dimension :
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%