EXB-D10C102J
Manufacturer Part Number:
EXB-D10C102J
Part of Description:
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 1206
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
8
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Power Per Element :
50mW
Resistance (Ohms) :
1k
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%