4608X-101-331LF
Manufacturer Part Number:
4608X-101-331LF
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Resistor Networks, Arrays
Applications :
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
7
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
200mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
330
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%