EXB-Q16P103J
Manufacturer Part Number:
EXB-Q16P103J
Part of Description:
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 1506
Circuit Type :
Bussed
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Pins :
16
Number of Resistors :
15
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1506, Convex, Long Side Terminals
Power Per Element :
25mW
Resistance (Ohms) :
10k
Size / Dimension :
0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1506
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%