EXB-18VR000X
- Manufacturer Part Number:
- EXB-18VR000X
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 0502
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.018" (0.45mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 8
- Number of Resistors :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 31mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 0.0
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)