OSOPTC1002AT0
- Manufacturer Part Number:
- OSOPTC1002AT0
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- RES ARRAY 12RES 10K OHM 24SSOP
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.068" (1.73mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 24
- Number of Resistors :
- 12
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
- Power Per Element :
- 100mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 10k
- Resistor Matching Ratio :
- ±0.05%
- Resistor-Ratio-Drift :
- ±5ppm/°C
- Size / Dimension :
- 0.341" L x 0.154" W (8.66mm x 3.91mm)
- Supplier Device Package :
- 24-SSOP
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%