CKCA43C0G1H102K100AA
- Manufacturer Part Number:
- CKCA43C0G1H102K100AA
- Part of Description:
- CAP ARRAY 1000PF 50V NP0 1206
- Capacitance :
- 1000pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.045" (1.15mm)
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- C0G, NP0
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 50 V