742C163470JP
- Manufacturer Part Number:
- 742C163470JP
- Manufacturer/Brand:
- CTS Electrocomponents
- Part of Description:
- RES ARRAY 8 RES 47 OHM 2506
- Manufacturer :
- CTS Electrocomponents
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- DDR SDRAM, DRAM, MDDR
- Circuit Type :
- Isolated
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 8
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2506, Concave, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 63mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 47
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.063" W (6.40mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%