CKCM25X7R1E103M060AA
Manufacturer Part Number:
CKCM25X7R1E103M060AA
Part of Description:
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0504
Capacitance :
10000pF
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension :
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V