L4K212BJ104MD-T
- Manufacturer Part Number:
- L4K212BJ104MD-T
- Manufacturer/Brand:
- Taiyo Yuden
- Part of Description:
- CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0805
- Manufacturer :
- Taiyo Yuden
- Product Category :
- Capacitor Networks, Arrays
- Capacitance :
- 0.1µF
- Circuit Type :
- Isolated
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Capacitors :
- 4
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient :
- X5R
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V